• Syrenka1.jpg
  • Krak3.jpg
  • Krakowskie2.jpg
  • kolumna11.jpg
  • ParkSas1.jpg
A A A

   HULAJNOGĄ PO WARSZAWIE

W moim programie zwiedzania Warszawy obowiązkowym punktem jest najpiękniejsza promenada miasta - Krakowskie Przedmieście. Do zwiedzania niezwykle ciekawych miejsc i słuchania fascynujących historii związanych z tą okolicą, dołączam element zabawy i wygody - poruszanie się po trasie profesjonalnymi hulajnogami elektrycznymi lub zwykłymi. Zwłaszcza w upalne, letnie dni jest to bardzo doceniane przez uczestników moich wycieczek. W wygodny sposób pokonujemy królewskie Krakowskie Przedmieście i zaułki Starego Miasta.

W czasie przejażdżki m.in. znajdziemy miejsce złożenia serca Fryderyka Chopina. Przyjrzymy się najpiękniejszemu kościołowi barokowemu w Warszawie. Policzymy pałki korony rangowej umieszczonej nad jednej z bram, żeby dowiedzieć się czegoś o właścicielu rezydencji. Wejdziemy przez tajemniczą furtę zamkniętego klasztoru (zupełnie legalnie), tam wyjaśnimy, do czego służy urządzenie umieszczone w kanale ściennym. Na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego zobaczymy niezwykłą pamiątkę jaką znalazł hrabia Uruski podczas rozbierania pałacu Poniatowskich. Przypomina ona o miejscu, w którym Stanisław Antoni Poniatowski dowiedział się "o swem wyniesieniu" na tron. Z jednego z obrazów Canaletta dowiemy się jak wyglądał Pałac Prezydencki przed aignerowską przebudową.
Na Podwalu zadam Wam pytanie do czego mogły służyć tajemnicze dziury w ścianie przy schodach pałacu Branickich (mieszkała tam siostra Stanisława Augusta). Pokażę Wam najwęższą fasadę w Warszawie i wytłumaczę dlaczego właściciele tej kamienicy nie zamienili by jej na żadną inną i co ma do tego łokieć? Na Rynku Starego Miasta w jakimś celu policzymy osie kamienic. Na Piwnej wyjaśnię dlaczego Antoni Magier przez 25 lat, trzy razy dziennie, wieszał na pałąku wystającym z balkonu blaszane cyfry?

Stare Miasto kryje w sobie mnóstwo ciekawych historii, reliktów odwołujących się do miejsca, gdzie już w XIII wieku wzniesiono pierwszy gród obronny a na najwyższym punkcie wytyczono rynek.

Naszą historyczną wycieczkę po Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście możemy urozmaicić ciekawym quizem z drobnymi nagrodami, oczywiście dla chętnych.

Zapraszam na wspólne zwiedzanie WARSZAWY HULAJNOGĄ. 

 

NOWOŚĆ! 

Najwyższy czas zamienić tradycyjne hulajnogi elektrycznymi.  Na dzisiaj dysponuję 15-ma hulajnogami elektrycznymi dla uczestników. Standardowa trasa obejmuje najatrakcyjniejsze miejsca starej i nowej części miasta włączając Park Fontann i bulwary.